Jdi na obsah Jdi na menu
 


Průjezd kamionů obcí (aktualizováno 2.3.2011)

V poslední době se zvýšil počet vozidel projíždějících částí obce Pohořany. Především kamionů. To se samozřejmě nelíbí lidem bydlících u silnice, ale týká se to i těch ostatních. Těžká technika ničí komunikaci a zvyšuje riziko nějaké kolize.

Zákon č. 13/ 1997 Sb  o pozemních komunikacích  v par.19 definuje tzv. obecné užívání pozemních komunikací. Dle tohoto paragrafu smí každý užívat pozemní komunikace obvyklým způsobem a k účelům, ke kterým jsou určeny.

Možnosti omezení průjezdu kamionů ( 12 tun a výše ) jsou v případech že:

-bude prokázán havarijní stav pozemní komunikace vedoucí přes obec

-bude zcela jednoznačně doloženo, že zvýšený provoz těžkých vozidel na území obce poškozuje nemovitosti nebo zdraví obyvatel

-bude jednoznačně doloženo, že dochází k překračování povolené hladiny hluku, vbrací a exhalací.

Proto jsem na poradě zastupitelstva navrhoval, aby se naše obec spojila s ostatními na trase Ústí nad Labem - Litoměřice. Myšleno,  jak se u nás říká, přes kopečky tj. Staňkovice , Rýdeč a další a vyhodnotí stav různých můstků a přejezdů, u kterých se hlídá váha a zkusí takto omezit průjezd.

Bohužel mám pocit že 12 tun unesou všechny  tyto přejezdy a nám nezbývá než doufat, že bude dokončena D8, a že nebude další zvyšování mýta což  řidiče kamionů vyhání na naše komunikace.

 Křehlík Zdeněk 24. února 2011

 

 2. února 2011 

K tomuto tématu bych chtěl dodat, že příslušné úřady pracují na povolení osadit  značkami ( zákaz vjezdu nákladním automobilům nad 22 tun) při vjezdu do obce. Doufám, že toto bude kladně vyřízeno a osazení značek přispěje k většímu bezpečí a klidu na místní komunikaci.

Křehlík Zdeněk

 

 

13.června 2012

Vzhledem k složitým procesům provázející odklon kamionové dopravy a především drahému dopravnímu  značení už dnes víme, že bohužel ke kladnému vyřízení nedojde. Kamiony tedy budeme potkávat dále.

Křehlík Zdeněk 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář